Подутина долу вляво в корема

Уважаеми Потребители,
В този раздел ще се стремим да Ви ориентираме, относно здравни проблеми, които Ви вълнуват. Изказаните мнения НЕ МОГАТ да заменят реалния консулт с лекар! Спазването на добрия тон е гаранция, че ще получите компетентен отговор според съвременната добра медицинска практика.
Благодарим Ви!

Подутина долу вляво в корема

Мнениеот The Good Old Time » Съб Яну 13, 2018 9:04 pm

Здравейте отново!
От 2-4 седмици забелязах, че долу вляво в корема имам подутина, не знам дали ми се струва, мисля, че не ми се струва.
Като чели на височина се намира малко под пъпа.
На форма ми се струва продълговата и краят й като чели свършва почти в лявата граница на корема.
Струва ми се, че когато съм легнал по-усезаемо усещам подутината и може би най-вече сутрин, когато се събудя.
На моменти като чели е по-голяма, на моменти почти не мога да я намеря.
Когато проверявам от другата страна - вдясно, там не намирам такава подутина.
Дали имате представа тази подутина какво може да е?
Също така дали има шанс да е свързана по някакъв начин с пикучния мехур? Понеже поне от 2-3 години уринирам често, бях на преглед два пъти да ми правят изследвания, първия път намериха кръв в орината, след това бях пак на изследвания няколко месеца/година след това и при тези изслевдания не намериха нищо.
Може би някъде около седмица-две преди да напипам подутината,имах проблеми с изхождането. Трудно се изхождах в продължение на няколко дни, като изпражненията бяха меки, а не твърди както при запек. Мислех, че е нещо, като стомашен вирус.
Прикачвам снимка, това, което съм нарисувал долу вляво, там усещам подутината с горе долу такъв размер какъвто съм я нарисувал.

Изображение
The Good Old Time

Re: Подутина долу вляво в корема

Мнениеот ZdraveiGP » Вто Яну 23, 2018 11:53 am

Здравейте,
Подобна "подутина" може да изхожда от всяка телесна структура в областта - кожа, подкожие, мускули, сухожилия, подлежащи органи като черва, лимфоидни стуктури и т.н. Трудно би могло да се свърже с пикочния мехур, но при определени обстоятелства и това е възможно....общо взето от всичко описано. Все пак, най-логично е това да е "подутина" или от коремната стена или от подлежащ орган като дебелото черво, например сигмата. Това може да е състояние по типа на херния, особено ако се увеличава при повишаване на коремното налягане, например при закашляне....възможно е и да е временен спазъм на дебелото черво, което ако сте по-слаб може "леко да се подава" нагоре, както е при колит, запек и т.н. чревни проблеми, които сте имал. Доколкото помня бяхте спортист, така че вижте тези 2 направления - херниране на коремната стена (това не е коментираната "спортна херния", а друга) или изменения при колит със запек....най-вероятно е нещо бързо преходно и докато отидете на лекар, ще премине от само себе си....
Поздрави и успех!
ZdraveiGP е Д-р Захари Петров
Управител на Медицинска Практика "Здравей"
Ние Ви изпращаме по-здрави ;), Вие предайте нататък!
За контакт/записване за консултации - моля, посетете www.zdraveigp.com
Аватар
ZdraveiGP
Администратор

Мнениеот The Good Old Time » Сря Яну 24, 2018 1:18 am

Благодаря ви много за предния отговор!
Преди около 4 години спрях да тренирам, след като се оказа, че имам дискова херния.
Имаше период в който няколко пъти подред бях отишъл на доктор поради различни причини и резултатите бяха добри или сравнително добри.
И като чели лекарката единия път ми се стори, че малко несериозна гледа на мен, един вид, че при най-малкото нещо отивам.
Не ми го е казала, но просто така го усетих.
Искам да ви попитам според вас симптомите, които описах достатъчни ли са, че да отида до лекарката за преглед или по-скоро да не отида?
The Good Old Time

Мнениеот ZdraveiGP » Съб Яну 27, 2018 11:28 pm

Винаги препоръчвам да има реален преглед, а не само интернет консултация. Нека колегата се запознае по-подробно с историята на проблема, да ви прегледа по системи, да пипне корема....Това все още няма как да стане виртуално. Едва ли има за какво да се притеснявате, но реален консулт никога не е излишен. Късмет!
ZdraveiGP е Д-р Захари Петров
Управител на Медицинска Практика "Здравей"
Ние Ви изпращаме по-здрави ;), Вие предайте нататък!
За контакт/записване за консултации - моля, посетете www.zdraveigp.com
Аватар
ZdraveiGP
Администратор

Мнениеот The Good Old Time » Съб Яну 27, 2018 11:50 pm

Благодаря ви много за помощта ви, за пореден път!
БОГ да ви благослови!
The Good Old Time

Назад към Имам проблем...Моля, Помогнете!