Първа среща с исхемичен инсулт

Искате да споделите интересна информация на здравна тематика?
Моля, заповядайте ;)....

Първа среща с исхемичен инсулт

Мнениеот Светлето » Вто Сеп 18, 2012 5:24 pm

Здравейте,
Пиша, защото тази година (14.05.2012) за първи път се наложи да осъзная какво се случва, когато близък човек получи инсулт. Това е диагноза за болния, а за близките е пълен кошмар. Баща ми (59г.)получи инсулт, докато играел пиеса на сцената, реагирали бързо и въпреки това последствията бяха дясна пареза, проблеми с говора и паметта. На десетия ден го изписаха и се почна ходене по мъките. Цял месец се чудех кое е най-доброто за него, у дома, болница или санаториум. У дома с две малки деца не става, болниците са скъпи и трябва придружител, санаториумите са ужасни и болните там само вегетират (Не ходете в Сандански, никога). Мога много да разкажа и съм готова да отговоря на всеки, който се сблъсква за първи път с този проблем. Много четох, много видях и за съжаление няма формула, която да определи кое е най-правилното решение за близкия. Най-накрая настаних баща ми в Хоспис 50+, прекрасно място в Перник, невероятни хора, 24 медицинско обслужване. Не съм от там, но след В.Търново, София, Дупница, Сандански мисля че му дадох шанс да се възстановява възможно най-щастливо. Сега е по-добре, не е на памперс, вече смята, знае дните, припомня си имената на внучките си, храни се сам и съм убедена, че след година ще е здрав и готов да е сред нас.
Светлето

Назад към Новини/Съобщения/Събития