Били ли сте жертва на лекарски грешки?

Не пестете добрите думи, за тези, които заслужават!

Били ли сте жертва на лекарски грешки?

Мнениеот ирина » Нед Май 20, 2012 11:10 pm

Изумена съм от лекарското безразличие и некомпетентност. Незнам защо, но ми се струва, че те станаха математици.И ние сами трябва да откриваме болестите си.И с готови диагнози, до които сме стигнали след дълги лутаници /и то напразни/ из болници и кабинети.
Минапата година през май месец лежах в " най-добрата "болница.Правиха ми гастроскопия с биопсия от дуоденума.
От патол. лаборатория са описали много точно заболяването ми. И самия доктор е описал това което е видял а именно, симптомите на автоимунното ми заболяване. Но ми писал друга диагноза.
За тази 1 година едва не умрях. Отслабнах около 20 кг. Обиколих много лекари, направих си скенер, ЯМР,иригография , ПКК многократно. Всичко на свои разходи.Защото според джипито съм здрава.
И всички професори при които ходих, четоха въпросната епикриза, но никой не вникна в написаното там и всички ме отпращана с думите - нищо ти няма, и си прибираха парите, които им давах.
Благодарение на интернета, преди месец прочетох за една болест с моите симптоми, пуснах си изследване на антитела и разбрах най-накрая каква болест имам. И с готовата диагноза отидох при спесиалиста, за да коригира епикризата си от миналата година и написа новата диагноза, до която аз стигнах сама.Иначе бях обречена, защото всички казваха здрава си, а аз слабеех и чезнех, нямах сили. Дано да се оправа.
Много са повърхностни лекарите ни.Нищо не ги оправдава.
Това е последното ми разочарование.За предишните не казвам сега.
А покойния ми съпруг ,в същата болница ,му оперираха разсейките по гръбнака. Абсурдно нещо, само за пари.
Има ли осъден лекар. И защо се гаврат с нас?
ирина

Re: Били ли сте жертва на лекарски грешки?

Мнениеот ZdraveiGP » Пон Май 21, 2012 10:17 pm

Здравейте Госпожо,
Съжалявам за страданията ви. Не знам защо сте решили обаче, че този раздел е предназначен за обсъждане на лекарски грешки - мисля, че много ясно е означен като място за изказване на благодарност към лекарите, които съвестно си вършат работата. Ако във фразата "благодарим ви за професионализма и грижите" долавяте някакъв сарказъм, уверявам ви, че такъв няма. Има множество други форуми, в които се заформят "черни списъци" на лекари, болници и т.н. - моля да потърсите съдействие там.
Искрено ви желая възстановяване и здраве от тук нататък!
ZdraveiGP е Д-р Захари Петров
Управител на Медицинска Практика "Здравей"
Ние Ви изпращаме по-здрави ;), Вие предайте нататък!
За контакт/записване за консултации - моля, посетете www.zdraveigp.com
Аватар
ZdraveiGP
Администратор

Re: Били ли сте жертва на лекарски грешки?

Мнениеот peonita » Вто Юли 30, 2013 3:55 pm

Много тъжна история!
peonita

Назад към Благодарим Ви за професионализма и грижите!