Краста?!

Уважаеми Потребители,
В този раздел ще се стремим да Ви ориентираме, относно здравни проблеми, които Ви вълнуват. Изказаните мнения НЕ МОГАТ да заменят реалния консулт с лекар! Спазването на добрия тон е гаранция, че ще получите компетентен отговор според съвременната добра медицинска практика.
Благодарим Ви!

Re: Краста?!

Мнениеот ZdraveiGP » Сря Яну 04, 2012 2:17 pm

Здравейте,
За съжаление едва ли мога да добавя нещо повече от предишните постове по темата. Крастата наистина може да напомня различни дерматологични заболявания, но обикновено си има специфики, по които се познава - най-добре, ако може да се извади паразита и да се докаже под микроскоп. Ако нямате подобрение в следствие на Акарол и имате реакция след употребата му - най-разумното решение е отново да посетите дерматолога, който ви го е изписал. Той ще прецени появата на страничната реакция/обрива и може да се включат и други медикаменти, които да успокоят положението. Няма как да се излекувате независимо от причината, без реален преглед от лекар - състоянието е много специфично и изисква внимание.
Успешна нова година!
ZdraveiGP е Д-р Захари Петров
Управител на Медицинска Практика "Здравей"
Ние Ви изпращаме по-здрави ;), Вие предайте нататък!
За контакт/записване за консултации - моля, посетете www.zdraveigp.com
Аватар
ZdraveiGP
Администратор

Мнениеот tedo0o0 » Пон Мар 05, 2012 8:34 pm

Здравейте
Имам проблем с тази отвратителна болест крастата. Ходих на дерматолог та той ми каза че става дума за краста.. нямах нито сиви каналчета нито обрив по тялото.. единствено няколко дребни пъпки на китките... мазах се а Акарол ( това ми предписа лекаря). 2-3 седмици след това всичко беше наред... нямах сърбеж нито обрив... от седмица може би сърбежа се появи отново и имам 2 пъпки на пръста на ръката и отделно когато се почешя в областта на корема ми излизат няколко пъпки които след 30-тина минути изчезват. Дали отново става дума за краста или е нещо друго... След лечението с Акарола всички дрехи и чаршафи бяха изпрани и държани на терасата 3-4 дена... тази вечер пак се намазах с Акарол. Ако става дума за краста моля ви кажете дали има нещо по ефикасно от Акарол и с по- кратко време за лечение или поне с възможност за къпане.
Благодаря предварително
tedo0o0

Мнениеот ZdraveiGP » Чет Мар 08, 2012 3:13 pm

tedo0o0 написа:Здравейте
Имам проблем с тази отвратителна болест крастата. Ходих на дерматолог та той ми каза че става дума за краста.. нямах нито сиви каналчета нито обрив по тялото.. единствено няколко дребни пъпки на китките... мазах се а Акарол ( това ми предписа лекаря). 2-3 седмици след това всичко беше наред... нямах сърбеж нито обрив... от седмица може би сърбежа се появи отново и имам 2 пъпки на пръста на ръката и отделно когато се почешя в областта на корема ми излизат няколко пъпки които след 30-тина минути изчезват. Дали отново става дума за краста или е нещо друго... След лечението с Акарола всички дрехи и чаршафи бяха изпрани и държани на терасата 3-4 дена... тази вечер пак се намазах с Акарол. Ако става дума за краста моля ви кажете дали има нещо по ефикасно от Акарол и с по- кратко време за лечение или поне с възможност за къпане.
Благодаря предварително

Здравейте,
Погледнете отново първия отговор по темата - там съм изброил някои алтернативи, напр. Перметрин крем 5%, дано да успеете да го намерите в аптеките. В чужбина се ползват и някои други от изброените препарати.
Поздрави!
Аватар
ZdraveiGP
Администратор

Мнениеот vv2 » Чет Юли 12, 2012 4:38 pm

Здравейте,
от 1-2 седмици ми се появиха ето тези червени точки http://pics.data.bg/albums/36431/%D0%B0 ... 2/dsc00103 около глезените на двата крака. Възможно ли е да е краста или ухапване от бълхи ? С какво да ги намажа ?
vv2

Мнениеот North » Нед Сеп 07, 2014 10:19 pm

С риск да стана смешна, но въпросът ми е следния. Преди месец си купих епилатор втора употреба от on line магазин. Получих го на вторият ден след като го поръчах. На вториятден след получаването му го измих с веро и със студенс вода. Оставих го един ден да съхне на чист въздух, после на следващия ден пак го измих с вода и веро, с ракия и пак с вода и когато изсъхна го използвах. Възможно ли е по този начин да се заразя с краста?
North

Мнениеот ZdraveiGP » Сря Сеп 10, 2014 1:14 pm

Здравейте,
При липса на дезинфекция, може да се предаде краста чрез ползване на общ епилатор. Според мен вие сте направили достатъчна обработка на уреда и в този случай това е крайно невероятно.
Поздрави!
Аватар
ZdraveiGP
Администратор

Мнениеот WhyAlways » Съб Ное 22, 2014 1:43 am

Az sushto imah problem s tazi ujasna bolest v produljenie moje bi na godina. Tova beshe edin ujasen period za men... kakvo li ne opitah i se okaza che vsichki BG produkti sa pulen bokluk! Dadoh edna kamara pari za vsqkakuv vid lechenie, no nishto ne pomogna. Nai-nakraq reshih da si vzema Permethrin ot Gurciq ( edinstveno v BG ne se prodava ). Lekarstvoto e nai-dobroto spored men! Oshte sled purvoto namazvane promqnata e osezatelna, a sled vtoroto surbejut izchezva za postoqnno. Lechenieto se provejda na dva etapa. Purvo se namazva cqloto tqlo s Permethrin kato ne se izmiva ot tqloto v produljenie na 12 chasa. Sled 12 chasa se tqloto se izmiva s hladka voda ( tova e mnogo vajno! ). Sushtoto se povtarq sled 1 sedmica i problemut e reshen! Az vzeh 6 tubichki po 30mg tui kato se opasqvah da ne zarazq maika si i bashta si, no pri tqh nqma nikakvi simptomi na krasta. Ostanaha mi 5 tubichki, koito nqmam namerenie da zadurja i moga da pomogna na hora v nujda, tui kato znam kolko otvratitelna e tazi tvar. Prodavam gi za 45 leva ednata. Ne slagam nikakva nadcenka, tui kato na men v aptekata v Gurciq mi izleznaha 22 evro ednata! Koito se interesuva neka mi se obadi na telefon 0883362919 ili da mi pishe na e-mail adresa : ivandachev1990@abv.bg
WhyAlways

Мнениеот WhyAlways » Вто Фев 03, 2015 8:08 pm

Имам 4 тубички Перметрин! Който се интересува да ми се обади на 0883362919!
WhyAlways

Мнениеот petyapetya » Съб Май 30, 2015 5:50 pm

Здравейте, на скоро бях хванала тази напаст наречена КРАСТА... Бях по сумати кожни лекари, и всички ми казваха, че се лекува с акарол, мазах се както ми беше казано 4 пъти през 24 часа без да се къпя, което беше меко казано некомфортно и не можех да излизам никъде. След тези 4 дена сърбежа изчезна и всичко беше наред, но след 2 седмици пак се появи сърбежа и пъпките. Не можех да спя от сърбеж беше непоносимо пак преживях 4 дена в мазане, след което пак същото се повтори след което започнах да се ровя в интернет. Четох, че някой хора са се излекували с серен крем, и това опитах освен да ми изгори кожата друго не направи... После взех да попадам доста често на лекарство наречено Permethrin 0.5% попитах един от много кожни лекари при които съм бил и ми отговори, че това е най-доброто и ефикасно лекарство, но понеже го няма в България не го предписвали. Освен това с Permethrin се мажеш еднократно цялото тяло, както с акарола, но след 12 часа се отмива със хладка вода и всичко приключва. Аз бях на ръбя на нерва криза след дългите безсънни нощи и бях готова на всичко само да се отърва от тази краста. Мъжът ми понеже често пътува в Гърция го накарах да провери дали там няма да го има по аптеките защото бях чула, че там се продава въпросния крем. Оказа се, че там го продават и закупи 6 тубички, понеже ако има заразен член от семейството, трябвало всички да се намажат (които живеят под 1 покрив) дори и да нямат симптоми. Но въпреки това мъжът ми и детето ми изчакаха с намазването, аз се намазах както ми беше казано, след 1 седмица повторих намазването, въпреки, че сърбежа беше изчезнал е желателно и след това лекарство адът за мен приключи. Мъжът ми и детето все още нямат симптоми и затова понеже имаме 4 тубички Permethrin, които за момента не са ни нужни ги продавам на цената която съпруга ми ги е закупил имено 25 ерво беше тубичката тоес за 45 лв продавам едната ако има, някой който е опитвал с акарол и тем-подобни мазила и не се премахва напаста може да ми пише или обади с това лекарство резултатите са гарантирани. email: petyapetya1001@abv.bg или да ме потърси на телефон: 0883540808 Петя
petyapetya

Мнениеот WhyAlways » Нед Юни 21, 2015 7:55 pm

Продавам тубички Перметрин! Това е най-ефикасното лекарство против краста! Цената на една тубичка е 45 лв.! Който се интересува да ми се обади на 0883362919 или на е-мейл: ivandachev1990@abv.bg
WhyAlways

ПредишнаСледваща

Назад към Имам проблем...Моля, Помогнете!