Подутина долу вляво в корема

Уважаеми Потребители,
В този раздел ще се стремим да Ви ориентираме, относно здравни проблеми, които Ви вълнуват. Изказаните мнения НЕ МОГАТ да заменят реалния консулт с лекар! Спазването на добрия тон е гаранция, че ще получите компетентен отговор според съвременната добра медицинска практика.
Благодарим Ви!

Подутина долу вляво в корема

Мнениеот The Good Old Time » Съб Яну 13, 2018 9:04 pm

Здравейте отново!
От 2-4 седмици забелязах, че долу вляво в корема имам подутина, не знам дали ми се струва, мисля, че не ми се струва.
Като чели на височина се намира малко под пъпа.
На форма ми се струва продълговата и краят й като чели свършва почти в лявата граница на корема.
Струва ми се, че когато съм легнал по-усезаемо усещам подутината и може би най-вече сутрин, когато се събудя.
На моменти като чели е по-голяма, на моменти почти не мога да я намеря.
Когато проверявам от другата страна - вдясно, там не намирам такава подутина.
Дали имате представа тази подутина какво може да е?
Също така дали има шанс да е свързана по някакъв начин с пикучния мехур? Понеже поне от 2-3 години уринирам често, бях на преглед два пъти да ми правят изследвания, първия път намериха кръв в орината, след това бях пак на изследвания няколко месеца/година след това и при тези изслевдания не намериха нищо.
Може би някъде около седмица-две преди да напипам подутината,имах проблеми с изхождането. Трудно се изхождах в продължение на няколко дни, като изпражненията бяха меки, а не твърди както при запек. Мислех, че е нещо, като стомашен вирус.
Прикачвам снимка, това, което съм нарисувал долу вляво, там усещам подутината с горе долу такъв размер какъвто съм я нарисувал.

Изображение
The Good Old Time

Re: Подутина долу вляво в корема

Мнениеот ZdraveiGP » Вто Яну 23, 2018 11:53 am

Здравейте,
Подобна "подутина" може да изхожда от всяка телесна структура в областта - кожа, подкожие, мускули, сухожилия, подлежащи органи като черва, лимфоидни стуктури и т.н. Трудно би могло да се свърже с пикочния мехур, но при определени обстоятелства и това е възможно....общо взето от всичко описано. Все пак, най-логично е това да е "подутина" или от коремната стена или от подлежащ орган като дебелото черво, например сигмата. Това може да е състояние по типа на херния, особено ако се увеличава при повишаване на коремното налягане, например при закашляне....възможно е и да е временен спазъм на дебелото черво, което ако сте по-слаб може "леко да се подава" нагоре, както е при колит, запек и т.н. чревни проблеми, които сте имал. Доколкото помня бяхте спортист, така че вижте тези 2 направления - херниране на коремната стена (това не е коментираната "спортна херния", а друга) или изменения при колит със запек....най-вероятно е нещо бързо преходно и докато отидете на лекар, ще премине от само себе си....
Поздрави и успех!
ZdraveiGP е Д-р Захари Петров
Управител на Медицинска Практика "Здравей"
Ние Ви изпращаме по-здрави ;), Вие предайте нататък!
За контакт/записване за консултации - моля, посетете www.zdraveigp.com
Аватар
ZdraveiGP
Администратор

Re: Подутина долу вляво в корема

Мнениеот The Good Old Time » Сря Яну 24, 2018 1:18 am

Благодаря ви много за предния отговор!
Преди около 4 години спрях да тренирам, след като се оказа, че имам дискова херния.
Имаше период в който няколко пъти подред бях отишъл на доктор поради различни причини и резултатите бяха добри или сравнително добри.
И като чели лекарката единия път ми се стори, че малко несериозна гледа на мен, един вид, че при най-малкото нещо отивам.
Не ми го е казала, но просто така го усетих.
Искам да ви попитам според вас симптомите, които описах достатъчни ли са, че да отида до лекарката за преглед или по-скоро да не отида?
The Good Old Time

Назад към Имам проблем...Моля, Помогнете!