Топчета в областта на кръста

Уважаеми Потребители,
В този раздел ще се стремим да Ви ориентираме, относно здравни проблеми, които Ви вълнуват. Изказаните мнения НЕ МОГАТ да заменят реалния консулт с лекар! Спазването на добрия тон е гаранция, че ще получите компетентен отговор според съвременната добра медицинска практика.
Благодарим Ви!

Топчета в областта на кръста

Мнениеот ani98 » Вто Яну 09, 2018 2:00 am

Здравейте, преди 3 месеца открих топче в долната част на кръста. Понякога имам леки болки в областта , където се намира , като тези болки се засилват преди цикъл. случва се тази болка да тръгне от кръста и да се разпространи по десния крак. Преди 2 седмици докато бях на дискотека започна много да ме боли кръста и реших , че като поседна ще се успокои , но след като отново стана болката се връща. Личният ми лекар ми каза , че имам разкъсано мускулно влакно , но нямам спомен за претоварване и не е посинявало. Друг лекар ми обясни , че е липом, вероятно притискащ седалищен нерв, но е прекалено надълбоко за оперативна намеса. Напоследък при допир ми се струва , че топчето не е само едно. Бих искала да чуя и Ваше мнение и трябва ли да се притеснявам , че е в областта на яйчниците. Благодаря предварително. :)
ani98

Re: Топчета в областта на кръста

Мнениеот ZdraveiGP » Вто Яну 23, 2018 11:21 am

Здравейте,
Формация с подобен характер най-често е образувание на съединителната тъкан - липом, фибром и т.н. Това са по-скоро безобидни формации, които ако не притискат съдове, нерви или други важни структури, се считат по-скоро за козметичен проблем, т.е. ако "не създават проблем", не е задължително да се оперират. Все пак, добре би било да се диагностицира къде точно се намира съответната структура и какво евентуално може да притиска....това може да стане преди всичко с образни методи и най-вече мекотъканна ехография и ЯМР. Няма някаква спешност, но най-вероятно ЯМР изследване би дало диагнозата. След като има болка от неврологичен характер по протежението на крака, удачно е да посетите и невролог. Той съшо може да поиска ЯМР, може да реши да направи електомиография и т.н.
Успех!
ZdraveiGP е Д-р Захари Петров
Управител на Медицинска Практика "Здравей"
Ние Ви изпращаме по-здрави ;), Вие предайте нататък!
За контакт/записване за консултации - моля, посетете www.zdraveigp.com
Аватар
ZdraveiGP
Администратор

Мнениеот deksi » Сря Фев 21, 2018 12:10 pm

Здравейте,
От около 3 месеца забелязах подуване в зоната под мишницата и по-точно по-назад към гърба. Не е топче, а по-скоро прилича на подутина след ухапване от комар. не е с кръгла форма, а по-скоро овално, не много изпъкнало. Вижда се ясно само когато ръката е вдигната и изпъната. не е болезнено и не се напипва нищо отдолу кожата. Имам чувтвото, че е увеличило размера си и сега е около 4 см на 2см.По-скоро е като подпухнало и релефно. Може ли да ми кажете какво е, трябва ли да потърся лекаркска помощ?

[img]https://s17.postimg.org/rdkkx1o7z/20180220_194448_resized.jpg
[/img]
deksi

Мнениеот deksi » Сря Фев 21, 2018 12:19 pm

Изображение
Качвам отново снимката, защото видях, че не се отваря
deksi

Мнениеот ZdraveiGP » Пон Мар 12, 2018 5:16 pm

Здравейте,
Много трудно може да се прецени характера на образуванието по снимка. Съветът ми е да посетите лекар, който да го палпира и ако се налага да се назначи образно изследване (ехография) на меките тъкани.
Успех!
ZdraveiGP е Д-р Захари Петров
Управител на Медицинска Практика "Здравей"
Ние Ви изпращаме по-здрави ;), Вие предайте нататък!
За контакт/записване за консултации - моля, посетете www.zdraveigp.com
Аватар
ZdraveiGP
Администратор

Назад към Имам проблем...Моля, Помогнете!