болни бъбреци

Уважаеми Потребители,
В този раздел ще се стремим да Ви ориентираме, относно здравни проблеми, които Ви вълнуват. Изказаните мнения НЕ МОГАТ да заменят реалния консулт с лекар! Спазването на добрия тон е гаранция, че ще получите компетентен отговор според съвременната добра медицинска практика.
Благодарим Ви!

болни бъбреци

Мнениеот ЕмКовачева » Пон Дек 18, 2017 3:35 pm

Здравейте! Спешно ми е необходима диета при болни бъбреци.Съпругът ми прекара лек инсулт и се оказа ,че има силно възпалени бъбреци. Моля, споделете каква диета трябва да спазваме.Допълнително има и подагра. Моля, пишете ми! Ковачева
ЕмКовачева

Re: болни бъбреци

Мнениеот ZdraveiGP » Пон Дек 18, 2017 4:29 pm

Здравейте,
"Болни бъбреци" е много общо понятие......
Най-общо - Ориз и картофи + ежедневно сок от един лимон + много вода + други "алкализиращи" субстрати за отделяне на пикочната киселина + урикозурични средства като аденурик/милурит и т.н. Без зелени листни зеленчуци, без бира и алкохол, без храни съдържащи дрожди и мая, без червени меса/карантия/дреболии и други съдържащи пурини храни, ограничаване на млечните протеини......
Всички диетични мерки обаче задължително трябва да се съобразят и с другите налични фактори и заболявания - поговорете повече с лекуващите лекари!
Успех!
ZdraveiGP е Д-р Захари Петров
Управител на Медицинска Практика "Здравей"
Ние Ви изпращаме по-здрави ;), Вие предайте нататък!
За контакт/записване за консултации - моля, посетете www.zdraveigp.com
Аватар
ZdraveiGP
Администратор

Назад към Имам проблем...Моля, Помогнете!