Хипотония и цигари

Уважаеми Потребители,
В този раздел ще се стремим да Ви ориентираме, относно здравни проблеми, които Ви вълнуват. Изказаните мнения НЕ МОГАТ да заменят реалния консулт с лекар! Спазването на добрия тон е гаранция, че ще получите компетентен отговор според съвременната добра медицинска практика.
Благодарим Ви!

Хипотония и цигари

Мнениеот Plamensto » Пет Ное 10, 2017 11:17 am

Здравейте,наскоро ми сложиха диагноза хипотония.Казаха ми да спра цигари,кафе,енергини напитки и т.н.Не е трудно са спра всичко изброено,но с цигарите е малко по сложно. Е въпроса ми е толкова ли лошо ниско кръвно и цигари и може ли пушенето да ми свали кръвното чак до много ниско?
Plamensto

Re: Хипотония и цигари

Мнениеот ZdraveiGP » Пон Ное 13, 2017 10:10 am

Здравейте,
Интересен въпрос....Точно при хипотония обичайно се препоръчват повече тонизиращи напитки - кафе, черен и зелен чай и т.н. както и прием на повече течности и "по-солени" храни...Цигарите и съдържащият се никотин всъщност също са "възбуждащи" средства, въпреки че обичайно се приемат като "успокояващи". "Да си запаля една цигара, че да се успокоя"....успокоява те не никотинът, а жестът от пушенето и това, че си задоволил абстиненцията....никотинът те превъзбужда. Не мога да дам конкретен отговор за това дали никотинът сваля кръвното, според мен е по-скоро обратното, но при определени случаи може да предизвика вазоспазъм, аритмичен пулс и т.н. което да рефлектира по неопределен начин на кр. налягане. Може и нагоре и надолу. В какъвто и план да се разглежда проблемът, цигарите убиват, така че ги откажете!
Успех!
ZdraveiGP е Д-р Захари Петров
Управител на Медицинска Практика "Здравей"
Ние Ви изпращаме по-здрави ;), Вие предайте нататък!
За контакт/записване за консултации - моля, посетете www.zdraveigp.com
Аватар
ZdraveiGP
Администратор

Назад към Имам проблем...Моля, Помогнете!