Исхемичен инсулт и сънливост

Уважаеми Потребители,
В този раздел ще се стремим да Ви ориентираме, относно здравни проблеми, които Ви вълнуват. Изказаните мнения НЕ МОГАТ да заменят реалния консулт с лекар! Спазването на добрия тон е гаранция, че ще получите компетентен отговор според съвременната добра медицинска практика.
Благодарим Ви!

Исхемичен инсулт и сънливост

Мнениеот Ina79 » Чет Ное 09, 2017 9:54 pm

Здравейте
Майка ми е на 72 години и преди 2 дни- на 7.11.2017 получи инсулт и я приеха в болница. Направиха рентген и томография, кръвното и беше 160 на 100. Оказа се исхемичен инсулт. Лявата ръка е неподвижна, нарушен говор, мърда и свива и двата крака. Приеха я в болница. На другия ден беше адекватна, говореше макар бавно и тихо, свиваше пръстие на лявата ръка. Днес когато отидох я видях отпаднала и сънлива. Отвори очите си за малко, хапна от храната която и дадох и пи малко вода. Когато я помолих да раздвижи ръката си каза , че я боли и пак се унесе. Лекарката ми каза, че било нормално за това заболяване, но аз се притеснявам . Знам, че са минали само 2 дни и че нещата няма да се оправят за толкова кратко време.
Наистина ли е нормална тази сънливост и отпадналост, както и това да отваря очите за малко ?
Ina79

Re: Исхемичен инсулт и сънливост

Мнениеот ZdraveiGP » Пон Ное 13, 2017 9:54 am

Здравейте,
За съжаление трудно може да се даде някаква адекватна прогноза. Много фактори определят как един човек ще се възстанови от каквото и да е заболяване. В конкретния случай това са големината за засегнатата зона и къде точно е инсулта, какви са съпътстващите заболявания, приема на медикаменти, какви резерви има организма и т.н. Дори и при известни факти, понякога има несъответстие в развитието и хода на болестния процес, защото всеки човек е собствена вселена и всичко е строго индивидуално. Понякога огромни изменения на скенера не водят до тежка инвалидизация, друг път уж малки микроинсулти, но във важни зони водят до тежки промени.....По отношение на инсулта терапията в такива случаи е стандартна и следва стандартен протокол. Акцентът трябва да са съпътстващите заболявания на основата на които е възникнал инсулта - аритмия, кр. налгане, атеросклероза, диабет и т.н. Желая ви късмет и кураж!
ZdraveiGP е Д-р Захари Петров
Управител на Медицинска Практика "Здравей"
Ние Ви изпращаме по-здрави ;), Вие предайте нататък!
За контакт/записване за консултации - моля, посетете www.zdraveigp.com
Аватар
ZdraveiGP
Администратор

Назад към Имам проблем...Моля, Помогнете!