Помощ!

Уважаеми Потребители,
В този раздел ще се стремим да Ви ориентираме, относно здравни проблеми, които Ви вълнуват. Изказаните мнения НЕ МОГАТ да заменят реалния консулт с лекар! Спазването на добрия тон е гаранция, че ще получите компетентен отговор според съвременната добра медицинска практика.
Благодарим Ви!

Помощ!

Мнениеот Georgi1999 » Пет Ное 03, 2017 10:56 am

Здравейте,аз съм момче на 16. Имам следния проблем.Преди 1 седмица се връщах от планина в колата ми стана лошо помислих си,че е от пътя спряхме за глътка въздух и от момента който слезнах от колата усетих силно замайване строполих се на земята започнаха иглички по цялото тяло и скованост чувството беше все едно умирам.Наложи се да отидем до спешното приеха ме с кръвно 80\40 след като ми сложиха абокат кръвното ми се дигна до 100\60 и ме исписаха.Мина една седмица.Бях в училище стана ми лошо виеше ми се свят отидох до сестрата да ми измери кръвното показа 90\50 след което падна на 80/40 пак се повтори същото крайницие ми изтръпнаха.Започна и сковаването и чувството все едно умирам.продължи някъде около 2 минути след което се почувствах по-добре не се стигна до спешно или бърза помощ.Сестрама ми измери кръвното и се беше нормализирало 120/70 върпоса ми е: някои знае ли от какво се предизвикала това и дали е имал същото изживяване
Georgi1999

Re: Помощ!

Мнениеот ZdraveiGP » Пет Ное 03, 2017 11:56 am

Здравейте,
Необходимо е да се направи по-задълбочен преглед и някои по-разширени тестове - ЕКГ, ЕЕГ, лаборатория и т.н.
Съветът ми е да посетите с родителите си личния ви лекар и да обясните състоянието - колегата ще ви прегледа и може да назначи доп.консулти и тестове - най-вече в посока невролог, ендокринолог, кардиолог....
Състоянието, което описвате не е рядко и много често има неврогенен характер.....Знаете как понякога хората "припадат" когато им взимат кръв, при вида на игли и т.н. се получава рязко спадане в кръвното налягане с брадикардия и синкопална симптоматика, може да е спадане в нивото на кр. захар и т.н.....Не се тревожете, че непременно сте болен от нещо, но непременно посетете лекар за по-подробни изследвания.
Успех!
ZdraveiGP е Д-р Захари Петров
Управител на Медицинска Практика "Здравей"
Ние Ви изпращаме по-здрави ;), Вие предайте нататък!
За контакт/записване за консултации - моля, посетете www.zdraveigp.com
Аватар
ZdraveiGP
Администратор

Мнениеот Georgi1999 » Съб Ное 04, 2017 11:58 am

Здравейте, правиха ми кръвни изследвания в спешното виждате ли нещо нередно: кръвна захар: 4,9;левкоцити(leu):8.0;еритроцити(er):4.45 ; хемоглобин(hb): 133.0 ;
Тромбоцити (tr): 207.0 ; хематокрит(ht):0.382 ; pct: 1.7 ; MCV:85.9 ; MCH:29.9 ; MCHC:348.0 ;P-LRC ; лимфоцити (lum) %0.24 ; моноцити (MO) %0.065 ; гранулоцити(gran) %0.695 ; лимфоцити #: 1.9 ; моноцити #:0.5 гранулоцити(Gran) #: 5.6 АНАМНЕЗА: изтръпваме на цялото тяло,лицето и крайниците
Обективно Състояние: AH-80/40..........100/60
Пулс -75
Сърце-РСД
Б.дроб-ЧВД
Терапия: NaBrom 500 mg и.в
Ser.phys 0.9% 500ml I.v
Благодаря предварително за помощта
Georgi1999

Мнениеот ZdraveiGP » Пон Ное 06, 2017 10:14 am

От лабораторните тестове няма отклонения. Много е ниско кръвното - за това може да има различни причини....Може и нормално да ви е по-ниско кръвното, както при много хора, но това трябва да се докаже обективно. Мерете сутрин-обед-вечер кр. налягане за около седмица при нормални условия и усреднената стойност е вашето кръвно налягане. Все пак, състоянието ви изисква доп.уточняване в посоките описани по-горе.
Успех!
ZdraveiGP е Д-р Захари Петров
Управител на Медицинска Практика "Здравей"
Ние Ви изпращаме по-здрави ;), Вие предайте нататък!
За контакт/записване за консултации - моля, посетете www.zdraveigp.com
Аватар
ZdraveiGP
Администратор

Назад към Имам проблем...Моля, Помогнете!