Стягане в тила и шум в ушите

Уважаеми Потребители,
В този раздел ще се стремим да Ви ориентираме, относно здравни проблеми, които Ви вълнуват. Изказаните мнения НЕ МОГАТ да заменят реалния консулт с лекар! Спазването на добрия тон е гаранция, че ще получите компетентен отговор според съвременната добра медицинска практика.
Благодарим Ви!

Стягане в тила и шум в ушите

Мнениеот svet88 » Вто Окт 24, 2017 6:52 pm

Здравейте.На 29години съм.
От около 4 месеца имам проблеми с шията и ушите.Най често в седнало положение се получава стягане без болка в тилната област и при лек наклон на главата в точно определена позиция се появява шум в ушите които спира веднага като си повдигна главата.Бях на невролог и отоневролог.Правих рентгенова снимка на шииния отдел която не показа промени във интервертебралните пространства и маргиналните сегменти.Също правих и доплерова сонография всички артерии са във норма.И аудиограма за слуха без промени.Пил съм няколко медикамента без видимо подобрение.Все пак мисля че може да има проблем с шиините прешлени тъй като често при въртене на главата хрущят и пукат.Моля за съвети какво да правя,защото състоянието е доста неприятно.
svet88

Re: Стягане в тила и шум в ушите

Мнениеот ZdraveiGP » Сря Окт 25, 2017 9:02 am

Здравейте,
"Някъде нещо притиска друго нещо" - това може да е съдова или нервна структура, която да се притиска при изхода от черепа или гр. стълб, при контракцията на мускул, през която минава и т.н.. Най-вероятно трябва да се направи някакво динамично изследване, т.е. да заемете съответната позиция, в която се получава шума и усещането за стягане и така да се направи доплер или ангиограма, скенер или съответното образно изследване. Много е вероятно при нормални условия да няма съответното притискане и това да не се отразява на кръвотока и/или инервацията. Ако шумът е пулсиращ, тогава много вероятно е да се касае за съдова генеза на състоянието.
Съветът ми е да направите по-добро образно изследване, може би най-добре ЯМР, като освен костните и мекотъканните структури в областта на шия и глава, при възможност се изследват допълнително и съответните съдове.
Успех!
ZdraveiGP е Д-р Захари Петров
Управител на Медицинска Практика "Здравей"
Ние Ви изпращаме по-здрави ;), Вие предайте нататък!
За контакт/записване за консултации - моля, посетете www.zdraveigp.com
Аватар
ZdraveiGP
Администратор

Назад към Имам проблем...Моля, Помогнете!