Постоянно оголена главичка.

Уважаеми Потребители,
В този раздел ще се стремим да Ви ориентираме, относно здравни проблеми, които Ви вълнуват. Изказаните мнения НЕ МОГАТ да заменят реалния консулт с лекар! Спазването на добрия тон е гаранция, че ще получите компетентен отговор според съвременната добра медицинска практика.
Благодарим Ви!

Постоянно оголена главичка.

Мнениеот root29 » Чет Окт 05, 2017 1:07 pm

Здравейте, в един форум прочетох,че един потребител започнал да си носи главичката на члена постоянно оголена, било по хигиенично и реших да пробвам, главичката стои чиста, чувствителността намалява и се издържа повече при полов акт, но се появи един проблем а той е, че при по топло време при изпотяване бельото ми започва да мирише доста неприятно още на другият ден след къпане. Искам да попитам възможно ли е тази миризма да се отделя от гънките на кожата, която е сбръчкана зад пениса, главичката си е чиста но бельото се вмирисва и сигнал ли е това,че не трябва да се държи главичката постоянно оголена под бельото. Този проблем се появи преди около два месеца, изобщо препоръчва ли се да се носи главичката оголена,защото на други места прочетох, че това се препоръчвало от лекари за по добра хигиена?
root29

Re: Постоянно оголена главичка.

Мнениеот ZdraveiGP » Пет Окт 06, 2017 2:10 pm

Здравейте,
Не съм чувал за подобни препоръки....да се "носи главичката оголена". Има някои подобни съображения, които се изтъкват в полза на обрязването, но има и противоположни тези - че не е физиологично, че се подлага многослойния плосък невроговяващ епител на гланса на неестествено за него вроговявяне с всичките му рискове и т.н.....Миризмата е от излющената смегма и уретралния секрет, които полепват по бельото и се разграждат от бактериите там. Може би е най-удачно да посетите уролог и да се консултирате, но "изкуственото оголване" по подобен начин не ми се струва много полезно. С каквото и да "придържате" тази кожа назад, все с нещо я "притискате и издърпвате" като така се създава риск от съдови нарушения, парафимоза и т.н.
Успех!
ZdraveiGP е Д-р Захари Петров
Управител на Медицинска Практика "Здравей"
Ние Ви изпращаме по-здрави ;), Вие предайте нататък!
За контакт/записване за консултации - моля, посетете www.zdraveigp.com
Аватар
ZdraveiGP
Администратор

Re: Постоянно оголена главичка.

Мнениеот root29 » Пет Окт 06, 2017 4:56 pm

Благодаря ви др.Петров, мисля да прекратя носенето му забелен предполагам, че няма да има проблем ако върна кожата напред.
root29

Назад към Имам проблем...Моля, Помогнете!