Пудендална невралгия. Парене и болка в областта на вулвата.

Уважаеми Потребители,
В този раздел ще се стремим да Ви ориентираме, относно здравни проблеми, които Ви вълнуват. Изказаните мнения НЕ МОГАТ да заменят реалния консулт с лекар! Спазването на добрия тон е гаранция, че ще получите компетентен отговор според съвременната добра медицинска практика.
Благодарим Ви!

Пудендална невралгия. Парене и болка в областта на вулвата.

Мнениеот Alex86 » Вто Мар 18, 2014 11:22 am

Здравейте.Търся съпричастие,помощ или някой с подобни оплаквания.
От година се мъча със силно парене,изтръпване и болка на вулвата т.е малки ср.устни и цялото предверие на влагалището.
Посетила съм доста доктори-гинеколози,уролози,дерматолози,ендокринолог,невролози.
Гинекологични Изследванията са ми следните-Цитонамазка-1гр, микробиология влаг.секрет-чиста,хламидия-нямам,микоплазма и уреаплазма от влаг секрет-чиста,HPV-отриц. Урологични изследвания-стерилна и обикн.урина-нища,уретрален секрет цял пакет за хламидия и др.-пак нищо.Хормони всички в норма и щитовидна жлеза нормална.
Насочила съм се към прещипан нерв или възпалени нервни окончания на гениталиите.
Незнам какво да правя вече , а времето си минава и това парене ме побърква и депресията започва да надделява.
Момиче София 27г.
Благодаря
Alex86

невралгия нервус пудендус/пудендална невралгия/pudendal neur

Мнениеот ZdraveiGP » Сря Мар 19, 2014 10:48 am

Здравейте,
Ако не се открива друга причина, невралгия на нервус пудендус/пудендална невралгия/pudendal neuralgia би могла да обясни вашето състояние.
Проблемите може да са свързани с притискане на нервни структури в/на изхода от гр.стълб или периферна невропатия. Добре би било първо да се направи образна диагностика на гр.стълб и на тазовите структури. Описват се различни локални средства, които помагат при периферна увреда, различни физиотерапевтични техники за отпускане на тазовото дъно и т.н. Можете да намерите повече информация в интернет с посочените ключови думи - пишете какво се случва и дали сте намерили някакво решение.
Успех!
ZdraveiGP е Д-р Захари Петров
Управител на Медицинска Практика "Здравей"
Ние Ви изпращаме по-здрави ;), Вие предайте нататък!
За контакт/записване за консултации - моля, посетете www.zdraveigp.com
Аватар
ZdraveiGP
Администратор

пудендална невралгия/pudendal neuralgia

Мнениеот Alex86 » Сря Мар 19, 2014 10:20 pm

Благодаря за отговора.Вчера си направих ЯМР на лумбални прешлени.Резултата е дискова протрузия на нива Л5 С1.Днес бях при доктора и той беше категоричен,че този резултат няма нищо общо с моя проблем.Отидох на кинезитерапевт(много добра) и тя е сигурна че от тази протрузия предава надолу по нервите към тазовото дъно.Ще го снимам тия дни за да се види всичко.Аз мисля че имам дисфукция на тазово дъно т.е дисфункция на мускулите и от там може би оказват влияние на пудендалния нерв или притискат кръвоносен съд и така.Малко съм объркана , нито един доктор досега не иска да ми помогне гледа си само в неговата област и само си давам пари насам натам.Док. си търсят все нещо сериозно да те режат и като чуят за моето парене им звучи незначително.Само аз си знам какво ми е да не мога да се изпишкам или да седна а за полов контакт..... Забелязала съм че като се дрогирам с нестероидни против.средства горе долу позакрепям положението.Ох дано съм се насочила в правилна посока,просто мина доста време в търсене на диагноза и от всички гинеколози дерматолози уролози ендокринолози гастро и невролози сама стигнах до тук никой не ме насочи.
Alex86

Re: 1 год. без диагноза.Парене и болка в областта на вулвата

Мнениеот ZdraveiGP » Чет Мар 20, 2014 4:30 pm

Алекс,
Ако състоянието се влияе - усилва или облекчава при сядане, движение на крайниците, натиск или друга интервенция засягаща таза/крайниците/тазовото дъно, диагнозата пудендална невралгия е много вероятна. нервус пудендус и разклоненията му могат да се "притискат" на различни нива по хода му. Може да се направи пудендален блок с анестетик/локална анестезия, който рутинно се прави при нормално раждане, т.е. не е сложна процедура. Освен че би могъл да облекчи временно положението, би имал и някаква диагностична стойност. Въпреки че е свързано отново с разходи, добре би било да се направи и образна диагностика/ЯМР на меките тъкани на таза/тазовото дъно, за да се изключат други синдроми на притискане. Физиотерапията и акупунктурата също могат да бъдат полезни. Временен успех се описва с прилагането на локален амитриптилин и капсаицин?, както и анестезиращи локални средства - като лидокаин маз/крем/солуцио и др. Капсаицин е лютивото вещество в чушките = много може да се теоритизира за ефекта му, но при всички случаи трябва да се прилага внимателно в тази деликатна област.
Успех!
ZdraveiGP е Д-р Захари Петров
Управител на Медицинска Практика "Здравей"
Ние Ви изпращаме по-здрави ;), Вие предайте нататък!
За контакт/записване за консултации - моля, посетете www.zdraveigp.com
Аватар
ZdraveiGP
Администратор

Мнениеот nikitch » Пон Апр 07, 2014 8:11 pm

Здравей Алекс,
проблема който споделяш най-вероятно се дължи на проблем с пудендалния нерв.
Аз съм мъж но имам подобен проблема вече 10 год. но с болки при седене и и още куп смущения в тазовото дъно.
Правил съм куп изследвания от различен характер. Мога да твърдя, че сам се диагностицирах след много четене из нета.
За съжаление проблема никак не е малък поради нещастието, че сме в България.
Има много информация която може да се чете но не на английски. Прищипването на пудендалния нерв може да бъде на всяко място където преминава покрай лигаментите. Трайното лечение е оперативно след диагностициране.
Малко са лекарите дори в Европа които са компетентни по проблема.
Пудендалния блок с кортикостероид е решение но не мога да намеря къде в България може да се направи.
Ако се нуждаеш от друга информация мога да ти дам линкове.
Поздрави
nikitch

Мнениеот valka87 » Чет Май 15, 2014 12:40 am

Здравей! Аз съм с подобни оплаквания от 7 години и половина и не се отчайвай, но все още нямам диагноза. Разбира се лекарите са ми лепвали много диагнози, но яом леченията им не са ми помогнали ни най-малко, то значи не са били верни. При мен обаче нещата прогресираха с болка и парене при уриниране, болка в уретрата,в пикочния мехур, под срамната кост, на входа на влагалището. И тези болки са абсолютно постоянни. Нямам полов живот заради тях, а все пак съм още млада и нямам деца, пак заради тях. И аз не знам какво да правя вече, дори имам направени 3 операции за тези проблеми (2 на гръбначния стълб - и аз търсих проблем там, но и да имам, явно не са били тези двата, и една на пикочния мехур, която също не даде резултат). Та както и да е, и аз търся начин да открия диагнозата си, защото нали казват, че поставянето на правилна диагноза е 90% от лечението. Омръзнало ми е да ме обявяват за луда ( пила съм им всичките хапчета на невролозите и психиатрите - е полза няма!). Аз се въртя върху сбор от три диагнози - Интерстициален цистит, вагинален вестибулит, вулводиния - последното, от които отговаря на твоите симптоми, но да ти кажа честно и трите са с неясен произход и причина, така че не знам. Намерих поста ти, докато разглеждах сайта на един рехабилитационен център за тазово здраве в Пловдив и там беше описана тази диагноза: невралгия на нервус пудендус, написах го в гугъл и намерих този сайт. Та не знам какво да ти кажа, надявам се да имаш по-голям късмет от мен и вече да си успяла да си уточниш диагнозата и да не усещаш тази ужасна, гадна, отвратителна болка! Ще те помоля, ако искаш да ми пишеш на valka87@abv.bg. Ако мога да та помогна с нещо, а ако вече си се оправила (за което силно се надявам), може ти да помогнеш на мен.
valka87

Мнениеот Мартин » Чет Ное 06, 2014 1:52 am

Здравей ,на 39г съм и от седем години страдам от компресиран пудендален нерв.Виж, това трудно се диагностицира но ако това е диагнозата лошо.Седем години нямам бял ден, качество на живо 0.Изобщо АД. Преминах през какви ли не операции и няма ефект.Живея във Виена и мога да ти кажа че тук докторите са много зле.Ходих и в Германия но уви няма оправяне.Докторите когато немогат да ти помогнат те пращат при друг доктор и така до безкрай.Изчел съм повече по темата и от най добрите професори ,в БГ почти няма информация даже мога да кажа че никой нищо не знае за този проблем.Има информация на руски англииски и холандски.Най добрият доктор в тази област е един белгиец на който за съжаление му изгубих имената и кординатите.Тук във Виена са гола вода.скоро попаднах на статия в която намерих едни хапчета които трябва да помогнат за декомпресирането на пудендалния нерв.Те са изцяло на растителна основа но трябва минимум два месеца да се пият,като за целта трябва да ти ги назначи специалист.Разбира се такъв липства тук а и в БГ.Лекарството се казва "Pea Pure" или другото му име е "Normast" Palmitoylethanolamide то е италианско .Продава се в Италия Испания и Холандия. Взима се препоръчително 4 х 1 от 300мг. или дневно 1200мг.Ходих и до Холандия но само с поръчка по интернет става ..Аз едва го намерих и сега го пия вече 10 дни затова немога да кажа как е.струва 25€ за кутия от 30 хапчета но с доставката към 42€ .Надявам се да помага .Само който е преживял такива болки може да те разбере.Прочети повече за лекарството в интернет .Късмет
Мартин

Re: Пудендална невралгия. Парене и болка в областта на вулва

Мнениеот NoSmoke » Пет Авг 28, 2015 11:06 pm

Здравейте. Мъж съм на 27 години.При мен оплакванията са следните: Леко-осезаемо парене при уриниране,много слаба и краткотрайна ерекция,изключително понижено ниво на чувствителност при еякулация,постоянна болка подобна на парене/иглички когато седя и усилваща се ако не променя позицията на седене,понякога болки в ляв или десен тестис.След около три години посещения при различни лекари уролози и хирурзи.И аз като вас стигнах сам до диагнозата Пудендална невралгия.При мен по всяка вероятност е от продължителното заседнало положение на неудобни столове(работата ми беше такава).
Болката е в ануса и се разпространява по перинеума.Била е нетърпима до такава степен че напуснах работното място което заемах над 7 години.Боли ме и сега,въпреки че не се застоявам много на едно място.Самочувствие не ми остана.И с мен както с други се случва да ходя от лекар на лекар.Знам какво ми е,не знам как и с какви медикаменти да се лекувам.
Моля някой със същия проблем да ми пише.
NoSmoke

Мнениеот kris87 » Пет Фев 12, 2016 3:37 pm

Здравей! Жена на 28 г. съм. Имам същия проблем.С течение на времето съм посещавала всякакви специалисти,без резултат,само тъпчене с лекарства.Искам да питам дали си успяла да се излекуваш и как (позволявам си,да говоря на "ти" , дано не е проблем)?
kris87

Мнениеот desislava » Съб Май 14, 2016 9:07 am

Здравейте и аз съм със същия проблем и аз искам да попитам дали някой е видял облекчение от иглотерапия или друг алтернативен метод. Аз нямам диагноза, а съм обиколила доста лекар, не съм си правила ЯМР и в момента и нямам финансовите средства да отида до София да си направя. Последния невролог, при когото ходих ми каза че проблема ми е психичен и дори да имам някаква невралгия там е трябвало да ми мине досега, а и нямало как да се докаже, че е пудендална невралгия. Имам моменти на просветление, в които сякаш почти нямам болка, но през повечето време е ужасно. На 24 години съм и това е кошмар, който продължава вече повече от половин година ....
desislava

Следваща

Назад към Имам проблем...Моля, Помогнете!