Киста на опашната кост

Уважаеми Потребители,
В този раздел ще се стремим да Ви ориентираме, относно здравни проблеми, които Ви вълнуват. Изказаните мнения НЕ МОГАТ да заменят реалния консулт с лекар! Спазването на добрия тон е гаранция, че ще получите компетентен отговор според съвременната добра медицинска практика.
Благодарим Ви!

Киста на опашната кост

Мнениеот ivkamm » Пон Юни 25, 2012 10:46 pm

Здравейте,
Моля да ми препоръчате хирург в София за консултация и евентуална операция. За съжаление на приятелят ми му се възпали киста на опашната кост, която в началото е само секретирала, но вече е възпалена. Възможно ли е да се приложи директно операция в случай, че кистата е възпалена? Има ли някакъв начин да се избегне стандартната операция, за която разбрах, че възстановяването е много продължително и болезнено, възможно ли е да се приложи лапароскопска операция и при какви условия е възможна?
Благодаря предварително!
ivkamm

Re: Киста на опашната кост

Мнениеот ZdraveiGP » Сря Юни 27, 2012 8:17 am

Здравейте,
Ако става въпрос за киста на Тарлов /Tarlov's cyst/ трябва да се обърнете към неврохирург - /Болница Токуда напр./ Ако въпросът ви се отнася за пилонидална киста или друг тип "повърхностна" киста в областта на опашната кост, би трябвало във всяко хирургично отделение /Александровска б-ца напр./ да ви свършат работа. Вариантите за киста на Тарлов могат да включват мининално инвазивни процедури с дренаж на кистата и последващо "залепване" на кухината с фибриново лепило или класическа "отворена" операция - и в двата случая няма гаранция, че няма да се появи рецидив или някакво постоперативно усложнение. Все пак ако вече има някакви неврологични симптоми, операцията е единствен изобр на лечение и плюсовете са повече от минусите. Дали може да се оперира при налично възпаление не мога да отговоря - зависи от степента на възпалението. Ако то предизвиква допълнителна компресия на нервните структури, ми се струва, че дори е показание за операция, а не за отлагането й.
Успех!
ZdraveiGP е Д-р Захари Петров
Управител на Медицинска Практика "Здравей"
Ние Ви изпращаме по-здрави ;), Вие предайте нататък!
За контакт/записване за консултации - моля, посетете www.zdraveigp.com
Аватар
ZdraveiGP
Администратор

Мнениеот elvira » Пон Юли 29, 2013 9:35 am

Имам прител който го опирират 4-ти път. Каква може да е причината, това нормално ли е или е просто некомпететност на лекарите?
elvira

Мнениеот ZdraveiGP » Чет Авг 01, 2013 9:20 pm

Такъв тип кисти са проблемни и често рецидивират.
ZdraveiGP е Д-р Захари Петров
Управител на Медицинска Практика "Здравей"
Ние Ви изпращаме по-здрави ;), Вие предайте нататък!
За контакт/записване за консултации - моля, посетете www.zdraveigp.com
Аватар
ZdraveiGP
Администратор

Назад към Имам проблем...Моля, Помогнете!