ПОМОГНЕТЕ СЪС СЪВЕТ панкреатична недостатъчност 4-ти стадий

Уважаеми Потребители,
В този раздел ще се стремим да Ви ориентираме, относно здравни проблеми, които Ви вълнуват. Изказаните мнения НЕ МОГАТ да заменят реалния консулт с лекар! Спазването на добрия тон е гаранция, че ще получите компетентен отговор според съвременната добра медицинска практика.
Благодарим Ви!

ПОМОГНЕТЕ СЪС СЪВЕТ панкреатична недостатъчност 4-ти стадий

Мнениеот vesko_78 » Съб Окт 05, 2019 12:56 pm

Здравейте!Моля ви за съвет.
Жена ми е с панкреатична недостатъчност 4-ти стадий.Започна се от хроничен панкреатит.Мина през операция на УИПЪЛ(махната е главата на панкреаса)Останалата час е в калцификати.(няма диабет слава богу).Има няколко пост оператовни операции заради хернии.Направи МЕЛЕНА.После поради загниване на черво са махнати част от червата и половината стомах.Общо взето вътре е скалъпвана за да стане нещо.Както и да е.Изчел съм всичко.Ясно че не и се яде но трябва да се насилва да яде често по малко.Ясно е и за други работи.Но не иска да яде и не иска.Как хапне и и става лошо и т.н.Пие креон в нейния случай огромни количества но не ги иска и не го пие защото я запича и става страшно.ВЕЧЕ Е 42 КГ ЖЕНА НА 38г.Като скелет е.Ясно че за да качя ттябва ядене и креон и хапчета за чревната флора ама не иска да яде итова е.Не знам какво да правя вече.Та от това неядене и непиене на креон(защото без креон-ензими какво от това че яде?Тялото нищо не разбира от това ядене) има тотална,ама тотална липса на всичко ценно за тялото(а,забравих има и анемия ама не се сещак какъв тип).Сега все повече я напускат силите.Няма сила да си вдигне чашата с вода къде има една дума.Лошо и е имам чуство че потъвам ми вика ляга
https://healthstore.bg/optimum-nutrition-opti-women-120-kapsuli?gclid=EAIaIQobChMI0qSo8OmE5QIVHc-yCh07GAgXEAAYASAAEgI6HfD_BwE Реших да и взема от тия комплекси от витамини минерали аминокиселини и някой билки.Давам и два пътина ден.Като и взех и висококачествен протеин който също съдържа доста неща едно от които е и чревни вещества за чревната флора.Напоследък имам чуството,че няма да може да иде до тоалетната от безсилие и трябва катетър(да не дава господ).
Та питам този комплекс от витамини,минерали,аминокиселини ще и помогне ли в някаква степен за набавяне на нужните за тялото веществИ най-вече ако не,ще и навреди ли нещо?Защото пише,че ако имате някакви проблеми се консултирайте с вашият лекар.И тя отдава тази липса тотална на сила да не е нещо от тия итамини.За което аз съм твърдо не.Едва ли ще и навредят.Ама да попитам все пак.
За мен няма как без храна да има сила,тонус и т.н.Ама не яде и това е.Имам чуство,че ще почне да се крие от мен само и само да не я тормозя с тоя акде яж,храни се и т.н.
Понякога почва едно повръщане(спи с леген до леглото) казвам и че това е признак на неработеща храносмилателна система и трябва хранене креон-ензими и вещества за чревната флора ама не чува и това е.При нейната ситуация всякакви витамини през устата ще се усвояват ли?Или да се приемат заедно с креон?
vesko_78

Re: ПОМОГНЕТЕ СЪС СЪВЕТ панкреатична недостатъчност 4-ти ста

Мнениеот ZdraveiGP » Вто Окт 08, 2019 2:53 pm

Здравейте,
Посоченото състояние е специфично и разбирам притесненията ви. Предполагам сте се консултирали с множество лекари - малдигестията и малабсорбцията в случая могат да доведат до различни дефицити на хранителни вещества със съответните последствия - хиповитаминози, анемия и т.н.
Не е странно при подобни проблеми да има демотивация, депресия и т.н., които също могат да се изявят с липса на сила, воля, хиподинамия и отпадналост....Може би е удачно да потърсите помощ в тази посока също (антидепресанти?), наред с набавянето на нужните вещества. Има различни "течни храни" (напр.фрезубин), но в случая трябва да се приемат и нужните хран.ензими (креон/мезим форте)
Свежа паста от микроводорасли спирулина също може да се опита, защото съдържа множество ценни нутриенти, белтъци и т.н. но задължително с нужните протеазни ензими.Вижте тук
www.spirulina.bg
Искрено ви желая кураж и късмет!
ZdraveiGP е Д-р Захари Петров
Управител на Медицинска Практика "Здравей"
Ние Ви изпращаме по-здрави ;), Вие предайте нататък!
За контакт/записване за консултации - моля, посетете www.zdraveigp.com
Аватар
ZdraveiGP
Администратор

Re: ПОМОГНЕТЕ СЪС СЪВЕТ панкреатична недостатъчност 4-ти ста

Мнениеот vesko_78 » Сря Окт 09, 2019 9:29 am

Благодаря!Всички храни сме опитали но те помагат като са в корема.Или поне ще се опитат да помогнат.А яденето е проблем.Мисълта ми е тези витамини от линка който съм постнал Opti woman няма да навредят ако не помогнат.Нали?А креон като приема я запича силни и пак лошо.Без него лошо с неко пак.Гадна ситуация.
vesko_78

Назад към Имам проблем...Моля, Помогнете!