Разместена Челюст?

Уважаеми Потребители,
В този раздел ще се стремим да Ви ориентираме, относно здравни проблеми, които Ви вълнуват. Изказаните мнения НЕ МОГАТ да заменят реалния консулт с лекар! Спазването на добрия тон е гаранция, че ще получите компетентен отговор според съвременната добра медицинска практика.
Благодарим Ви!

Разместена Челюст?

Мнениеот milaa » Пон Дек 05, 2016 4:34 pm

Здравейте!
От седмица имам проблем с челюстта. В началото долната ми челюст се измести като тежестта отиваше върху предните ми зъби. От натиска зъбите започнаха да ме болят. В последствие забелязах, че тежестта ту отиваше отпред ту с пукане върху кътниците. В момента не мога да затворя правилно устата си. Все едно нито един зъб не е на място. Усещам тежест и сковаване в самата челюст. Бях при зъболекар тя ми изписа Волтарен гел. Продължавам да се мажа, но не чувствам подобрение. Всичко това е съпроводено и от леки болки в главата, синусите, слепоочията и ушите. Това, което ми каза докторката е че ако нямам подобрение ще ме изпрати при ортодонт, скоито да говорим за наместване на зъбите. Не знам дали това изобщо е нужно след като цял живот зъбите ми са били наместени прекрасно.

Бихте ли ми дали съвет?
milaa

Re: Разместена Челюст?

Мнениеот ZdraveiGP » Вто Дек 06, 2016 4:05 pm

Здравейте,
Ако проблемът не отминава с обичайните нестероидни противовъзпалително средства (волтарен) наистина трябва да посетите лекар - може да се направи опит за някаква мануална репозиция. Ако няма успех, понякога се налага наместване под анестезия с последваща фиксация за определен период от време. Надявам се ви е направена снимка на областта, която допълнително ще улесни наместването. Понякога нещата се наместват спонтанно, като освен волтарен или друг НСПВС може да се ползва и някакъв миорелаксант за отпускане на мускулатурата.
Успех!
ZdraveiGP е Д-р Захари Петров
Управител на Медицинска Практика "Здравей"
Ние Ви изпращаме по-здрави ;), Вие предайте нататък!
За контакт/записване за консултации - моля, посетете www.zdraveigp.com
Аватар
ZdraveiGP
Администратор

Re: Разместена Челюст?

Мнениеот zybolekar » Сря Дек 05, 2018 3:02 pm

Здравейте, milaa

Като чета каква е ситуацията при Вас, ме навежда на мисълта, че е възможно причината за болката в зъбите и скованата челюст да бъде стрес.
Наблюдават се все по-често случаи, при които прекаленият стрес в работата или у дома водят до неспокоен сън вечер, често придружен от неволно стискане на зъбите през цялата нощ.
Забележете дали зъбите ви болят най-много сутрин.
Потърсете в интернет термина "бруксизъм" и мисля, че ще намерите отговорите на вашите въпроси.
Няма място за притеснение, лечение има - съветвам ви, ако ситуацията е такава, да посетите психиатър за профилактичен преглед, който може да ви изпише лекарства за спокоен и здрав сън. Задължително се прегледайте и при зъболекар, който ще установи дали имате изтрити зъби – признак за стискане на зъбите.

Надявам се да съм бил полезен!

д-р Александър Георгиев - IG Dental
Изображение
zybolekar

Назад към Имам проблем...Моля, Помогнете!