Може би алергия или хормонално

Уважаеми Потребители,
В този раздел ще се стремим да Ви ориентираме, относно здравни проблеми, които Ви вълнуват. Изказаните мнения НЕ МОГАТ да заменят реалния консулт с лекар! Спазването на добрия тон е гаранция, че ще получите компетентен отговор според съвременната добра медицинска практика.
Благодарим Ви!

Може би алергия или хормонално

Мнениеот sony30 » Пет Апр 13, 2018 6:37 pm

Добър ден,
Незнам как да опиша проблема.но ще се постарая:
От 5-6месеца насам забелязах че не мога да търпя да спя на топло/винаги съм била зиморничава/ но тази зима спах постоянно с отворен прозорец и в студена стая.Защото ако включвах радиатор или климатик имах чувството че не ми е достатъчен въздухът и постоянно кашлям,Но суха кашлица.Като влизаше чист въздух кашлицата ми спираше и заспивах.Постепенно почнах да кашлям от дим на печка пример.от парфюми.ароматна тоалетна хартия и подобни неща.Принципно готвя на терасата но днес се наложи са готвя вътре и веднага от аромата прокашлях и имах хрема.А иначе съм пушач. Досега не обръщат внимание на тези симптоми все си мислех че си внушавам/нали пия антидепресанти за сън/ но някак си симптомите стават по изразени.Алергично или хормонално нямам идея? Но на 36 години едва ли ще направя алергия?
Какво ще ме посъветвате?
Питах джипито тя ми каза-внушаваш си.ако искаш ще ти изпиша инхалатор -.
Хубав ден!
sony30

Re: Може би алергия или хормонално

Мнениеот ZdraveiGP » Пон Апр 16, 2018 5:21 pm

Сухият въздух е честа причина за дразнене на дихателните пътища. Запрашеност от домашен прах, контакт с домашен любимец, пушене, рефлукс на киселина както сте писали в предходни постове - всичко това комплексно може да провокира т. нар. бронхиална хиперреактивност - т.е. б.дробове реагират с кашлица на различни стимули. Пушенето със сигурност е голям провокиращ фактор - с времето дори да няма нищо друго, ще започнете да кашляте прогресивно
Опитайте се да елиминирате посочените дразнители, ако се задържи проблема - рентген, кръвни тестове, функционално изследване на дишането и консулт пулмолог
Успех!
ZdraveiGP е Д-р Захари Петров
Управител на Медицинска Практика "Здравей"
Ние Ви изпращаме по-здрави ;), Вие предайте нататък!
За контакт/записване за консултации - моля, посетете www.zdraveigp.com
Аватар
ZdraveiGP
Администратор

Назад към Имам проблем...Моля, Помогнете!