ПАРЕНЕ И БОЛКА ПО ЕЗИКА

Уважаеми Потребители,
В този раздел ще се стремим да Ви ориентираме, относно здравни проблеми, които Ви вълнуват. Изказаните мнения НЕ МОГАТ да заменят реалния консулт с лекар! Спазването на добрия тон е гаранция, че ще получите компетентен отговор според съвременната добра медицинска практика.
Благодарим Ви!

ПАРЕНЕ И БОЛКА ПО ЕЗИКА

Мнениеот peci8508 » Пон Яну 22, 2018 2:00 pm

Здравейте.Казвам се Петя,пушач съм.От 4 седмици пия антидепресант Велаксин.Имам парене по езика и понякога в гърлото.От както пия депресанта имам нощно изпотяване,събуждам се мокра по врата,гърба,гърдите и понякога лицето.Мисля си,че потенето е страничен ефект (в листовката му има нежелани реакции-нощно потене).Паренето по езика е почти постоянно,особедно като пуша или пия бира.Езика ми понякога е леко червен,не виждам рани или афти.По страничните му ръбове и върха има малки ситни червеникави пъпчици,но това май е нормално.Чуствам го грапав,немога да разбера дали е удебелен.Понякога вкусът ми е горчив или ми бие на развалено.Преди 1 седмица на лявата сливица имах бяло топче.Махнах го.Сливицата не ме боли,но понякога като я натисна излиза бяло топче с гъста консистенция и като го натисна мирише лошо.Някой път ми е трудно да преглътна и имам усещането че все едно ми е заседнало нещо.Пролета ходих за това на УНГ и ми каза че имам хроничен фарингит и че имало някаква клапа в гърлото ми и се опира и заради нея ми е така,но това не било проблем.Тогава езика пак ми пареше и имаше черен налеп.За това каза че имам котешки език,но небило болист.Трябва хигиена.Преди 1 месец си правих пълна кръвна картина+урина+хормони на щитовидната жлеза,всичко ми е в нормите.Отделно имам снимка на бял дроб-и за там казаха че няма нищо.Мисля си постоянно дали не е рак.Възможно ли е да е страничен ефект от депресанта или нещо по сериозно.Моля ви за помощ или съвет.Предварително благодаря.
peci8508

Re: ПАРЕНЕ И БОЛКА ПО ЕЗИКА

Мнениеот ZdraveiGP » Вто Яну 23, 2018 12:24 pm

Здравейте,
Измененията по лигавиците и езика могат да са симптом на различни състояние. Езикът е началото на храносмилателната система и обложен език и налеп могат да се свържат с различни проблеми в тази посока - киселини, рефлукс, гастрит, дискомфорт в жлъчно-чернодробния сегмент и т.н. Ако имате киселини, това може да обясни част от симптомите ви, включително налепа и хроничния фарингит. Тези "топчета", които описвате обикновено са детритни "тапи" от излющен епител и секрет, който се е задържал в "джобовете" на сливиците и понякога може да се инфектира вторично. Относно езика, добре би било да се провери за налична кандидоза/гъбички, а може и просто да пиете малко течности........Разбира се, всичко най-вероятно е комбинация от всички тези фактори, като приемът на антидепресанти и други медикаменти също допринася за състоянието.... Това не означава да ги спирате, защото те ви помагат в множество други аспекти. Добре би било да направите някои по-разширени тестове на кръв и урина и да се провери състоянието на различни органи и системи - ПКК, кр.захар, черен дроб, бъбреци, липиден профил, електролити и т.н.
Може да посетите отново лекар - гастроентеролог, добър стоматолог и т.н., за да обсъдите възможностите.
Успех!
ZdraveiGP е Д-р Захари Петров
Управител на Медицинска Практика "Здравей"
Ние Ви изпращаме по-здрави ;), Вие предайте нататък!
За контакт/записване за консултации - моля, посетете www.zdraveigp.com
Аватар
ZdraveiGP
Администратор

Мнениеот peci8508 » Вто Фев 06, 2018 5:25 pm

Това са минизследванията от преди 1месец. WBC 9.9 GL RBC 4.8TL
NEU% 63.5% NEUбр. 6.3gl
EOS% 1.70% EOSбр. 0.18gl
LYM% 29.7% LYMбр. 2.9 GL
MONO% 4.53% MONOбр. 0.47gl
BASO% 0.57% HGB 154gl
HCT 0.46LL MCV 96fl
MCH 32pg MCHC 335gl
RDW 12.5% PLT 318GL
MPV 8.9fl PDW 14.8%
PCT 0.28mll GLUCOSE 4.71 mmoll
PH 5.5
отн.тегло 1.020 g ml
Кръв белтък глюкоза кетони и билирубин -негатив
Уробилиноген - неувеличен
Седимент: левкоцити 1-2
Еритроцити 0
Епителни клетки 3-4
Бактерии - none
Други - 0
Ft4 1.56 ng dl
TSH 2.277 uiu ml
Но ме притеснява паренето по езика,усещам го все едно е изгорен,грапав.
Даите съвет.
peci8508

Мнениеот ZdraveiGP » Съб Фев 17, 2018 5:03 pm

Описаните изследвания са нормални, но ограничени по обем
Дал съм ви конкретни препоръки за консултации
Успех!
ZdraveiGP е Д-р Захари Петров
Управител на Медицинска Практика "Здравей"
Ние Ви изпращаме по-здрави ;), Вие предайте нататък!
За контакт/записване за консултации - моля, посетете www.zdraveigp.com
Аватар
ZdraveiGP
Администратор

Назад към Имам проблем...Моля, Помогнете!